Jestem z Polski

sezon 5 odcinek 3

Jestem z Polski 5

W 3. odcinku poznacie Aśkę, która wyprowadziła się do Tartu w Estonii, żeby uczyć tam polskiego. Aśka oprowadzi was po zakamarkach swojego uniwersytetu; pokaże wam między innymi ukryte tam egipskie mumie, antyczne rzeźby i... więzienie dla nieposłusznych studentów!

Zobaczycie też samo Tartu, dowiecie się czemu reprezentuje je... polska flaga, odwiedzicie  dzielnicę, w której wszystkie ulice mają nazwy składników do zupy, a także muzeum, gdzie na starych maszynach litera po literze wydrukowano „Małego Księcia".

Aśka zabierze was też na wycieczkę nad jedno z największych jezior w Europie, gdzie odwiedzi prowadzoną przez starowierców restaurację, w której w karcie jest niemal wyłącznie... ryba i cebula. I udowodni, że w niewielkiej Estonii wcale nie musi być nudno!

„Jestem z Polski" - o czym jest program?

W premierowych odcinkach poznamy m.in. Kasię, która przeprowadziła się do Holandii. Zamieniła swoją biurową pracę i eleganckie szpilki na... własną cukiernię! Wybierzemy się na wspólną wycieczkę łodzią po kanałach i spróbujemy też niderlandzkich przysmaków, takich jak śledzie, sery oraz... frytki! Jak wygląda od środka holenderski wiatrak? Gdzie można znaleźć najlepsze piwo w mieście? Dowiemy się tego już jesienią! To nie wszystko! Wybierzemy się również do Danii, w której przewodnikiem będzie Alex. Jak wyglądają cmentarzyska Wikingów? Czy to prawda, że Duńczycy nie mogą żyć bez kawy? Dlaczego po ukończeniu studiów chodzą w kapitańskich czapkach? Dokąd jeszcze wybierzemy się jesienią? Już teraz zapraszamy w fascynującą podróż po całym świecie!

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl