Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 2

Jestem z Polski 8

Karolina na Teneryfę przyjechała na chwilę, a została na znacznie dłużej. Tutaj poznała swojego przyszłego męża i tutaj też odnosi sukcesy zawodowe.

W 2. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" poznacie Karolinę. Ta niezwykła Polka pracuje jako architekt i projektant wnętrz w Las Zacas na Teneryfie. Na wyspę przyjechała z powodu pracy, a została z miłości do chłopaka, który z czasem stał się jej mężem. Teraz wraz mężem Kanaryjczykiem prowadzi biuro architektoniczne. Razem wychowują dwójkę dzieci, z którymi uwielbiają spędzać aktywnie czas jeżdżąc co rusz w nowy zakątek wyspy.

Wraz z Karoliną zasmakujemy kanaryjskiej kuchni, dowiemy się dlaczego pośpiech nie jest mocną stroną Kanaryjczyków oraz ile w mieszkańcu wyspy jest z podróżnika.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl