Jestem z Polski

sezon 5 odcinek 2

Jestem z Polski 5

W 2. odcinku 5. sezonu programu "Jestem z Polski" poznamy mieszkającą w Haarlemie Kasię, która swoją biurową pracę i eleganckie szpilki zamieniła na... własną cukiernię!

Będziemy towarzyszyć jej w pracy, gdzie dowiemy się między innymi, dlaczego przy robieniu tortów przydaje się  poziomica. Swoje miasto Kaśka pokaże nam z najciekawszej perspektywy: wynajmie łódź i wraz z mężem zabierze nas na wycieczkę po kanałach.

Spróbujemy też niderlandzkich przysmaków: serów, śledzi oraz… frytek! Przekonamy się też jak to możliwe, że najlepszy browar w mieście kryje się tutaj w kościele, a do tego zwiedzimy od środka stary holenderski wiatrak.

„Jestem z Polski" - o czym jest program?

W premierowych odcinkach poznamy m.in. Kasię, która przeprowadziła się do Holandii. Zamieniła swoją biurową pracę i eleganckie szpilki na... własną cukiernię! Wybierzemy się na wspólną wycieczkę łodzią po kanałach i spróbujemy też niderlandzkich przysmaków, takich jak śledzie, sery oraz... frytki! Jak wygląda od środka holenderski wiatrak? Gdzie można znaleźć najlepsze piwo w mieście? Dowiemy się tego już jesienią! To nie wszystko! Wybierzemy się również do Danii, w której przewodnikiem będzie Alex. Jak wyglądają cmentarzyska Wikingów? Czy to prawda, że Duńczycy nie mogą żyć bez kawy? Dlaczego po ukończeniu studiów chodzą w kapitańskich czapkach? Dokąd jeszcze wybierzemy się jesienią? Już teraz zapraszamy w fascynującą podróż po całym świecie!

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl