Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 17

Jestem z Polski 8

Praga to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic. Właśnie do tego wielokulturowego miasta przeprowadziła się Ewelina wraz z mężem Michałem i dwiema córeczkami - Polą i Igą. Wspólnie z całą rodziną odkryjemy niezwykłe oblicze Pragi, poznamy niuanse języka czeskiego, a także odwiedzimy kilka wspaniałych i mniej znanych miejsc. Razem z Eweliną i jej córeczką Polą zobaczymy jak wygląda poranek w czeskiej szkole. Wybierzemy się na pchli targ, by dowiedzieć się czym są Loutky, a na koniec naszej praskiej podróży odwiedzimy wyjątkowy second hand. Dlaczego wyjątkowy? Tego dowiecie się w ostatnim, finałowym odcinku ósmego sezonu Jestem z Polski.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl