Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 15

Jestem z Polski 8

Poznajcie Ślązaczkę, która wyjechała z Polski dwadzieścia lat temu -  mieszkała między innymi w Irlandii,  Holandii i Stanach, ale jej serce skradła Afryka Północna. A konkretnie Maroko.

Monika  od kilkunastu lat mieszka tu, razem z mężem pochodzącym z Marakeszu i dwiema córkami. Co zadecydowało o tym, że Monika nie ma ochoty na dalsze wyprowadzki? Jak sama mówi:" W Maroku czuje się wolna i może się realizować". Według niej Marakesz to miejsce wyjątkowe i  inspirujące. To tutaj Monika, wraz z mężem, prowadzą wegetariańską restaurację i sklep z produktami ekologicznymi. Wnętrze kawiarni zostało zaprojektowane przez... kolejną Polkę mieszkającą w Marakeszu - Basię. To nie jedyny polski trop w Maroku. Z kamerą odwiedziliśmy także Kasię - która wiele lat temu przeprowadziła się do tego miasta i prowadzi sklep z przyprawami w marakeskiej medinie. Monika - przedstawiła także swojego przyjaciela- znanego malarza- współpracującego z polską Fundacją Iskierka, właściciela glampingu na pustyni, a także Holenderkę, która otworzyła  wypożyczalnie rowerów w medinie.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl