Jestem z Polski

sezon 9 odcinek 14

Jestem z Polski 9

Żaneta Uba to artystka i feministka, która, po długich poszukiwaniach, znalazła swoje miejsce na ziemi w Tel Avive. Izrael okazuje się jednym z bardziej postępowych i sprzyjających rozwojowi kobiet miejsc na świecie. Panuje tu klimat wolności i miks kultur. Na bazie tradycji rodzi się mądra i wartościowa nowoczesność. W dzisiejszym odcinku dowiemy się jak po godzinach żyją ludzie pracujący w branżach korzystających z najnowszych technologii, gdzie w Tel Avivie można znaleźć najlepsze ciuchy vintage i ile trzeba za nie zapłacić, zobaczymy najbardziej spektakularne murale w artystycznej dzielnicy Florentin, odwiedzimy starą synagogę, w której modli się postępowy rabin, dowiemy się gdzie można kupić orzeźwiający izraelski gazos oraz gdzie można posmakować najlepszego hummusu na świecie. Zapraszamy do Tel Avivu!

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl