Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 14

Jestem z Polski 8

Monika mieszka i prowadzi swój salon fryzjerski w Hadze, ale wciąż stara się rozwijać i pomagać innym. W 14. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" oprowadzi nas po swoim ukochanym mieście.

Monika - właścicielka pięknego salonu fryzjerskiego w Hadze, nie powiedziała ostatniego słowa. Chce więcej i lepiej. Założyła fundację aby pomagać potrzebującym m.in rodakom w Niderlandach, udziela się społecznie. Prywatnie jest żoną niderlandzkiego polityka Hiro. Szczęśliwa, swoją energią i uśmiechem oraz mottem "jestem warta miliony" zaraża swoje klientki. Niderlandy kojarzą się Monice, z tulipanami, rowerami, kanałami i serem. Pokaże Wam swoją ulubioną plażę, miejsca w Hadze a także swój dom i liczną kolekcję butów. Opowie o zwyczajach panujących w Holandii a na koniec zobaczycie co i gdzie ugotuje jej mąż Hiro.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl