Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 13

Jestem z Polski 8

W 13. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" zabierzemy was do Danii, gdzie mieszka Paulina. Polka naprawdę kocha to miejsce.

Paulina, kolejna bohaterka programu, jest kobietą silną i bardzo ambitną. Mimo, że los sprawił, że na obczyźnie została sama z dwójką maleńkich dzieci, bez znajomości języka i wykształcenia, nie załamała się. Stanęła szybko na nogi - ukończyła studia pedagogiczne w Kopenhadze, nauczyła się języka duńskiego i znalazła wymarzoną pracę. Jest kobietą spełnioną i szczęśliwą. U swojego boku ma kochającego męża Szymona, a od dwóch miesięcy piękny dom. Paulina kocha Danię, Kopenhagę, Tivoli i styl życia Duńczyków - hyge. Pokaże Wam swoje ukochane: miejsca - dom, klify, zakątki Kopenhagi. Opowie o duńskich kobietach, zwyczajach i o historii duńskich luksusowych kanapek.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl