Jestem z Polski

sezon 8 odcinek 12

Jestem z Polski 8

Katarzyna pracuje jako przewodniczka po Lwowie. W 12. odcinku 8. sezonu programu "Jestem z Polski" zabrała nas na niezwykły spacer po tym mieście.

Katarzyna wraz ze swoją rodziną, dziećmi i mężem Wasylem, mieszka w przepięknym Lwowie. Z zawodu jest przewodnikiem - z wielką pasją potrafi opowiadać o uliczkach, kamienicach, ukrytych zakątkach tego miasta. Cieszy się życiem, pisząc książkę, a radość tą czerpie z każdej chwili, jaką jest na przykład poznanie w kultowej lwowskiej kawiarni, Pana Michała - rodowitego Lwowianina. W kolejnym odcinku "Jestem z Polski" bohaterka pokaże Wam nie tylko Lwów właśnie, ale również zdradzi przepis na najsłynniejszy barszcz na świecie, a mianowicie barszcz ukraiński. Dowiecie się także jak ubierają się Lwowianki, i co musi znaleźć się w szafie każdej z nich.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl