Jestem z Polski

sezon 7 odcinek 1

Jestem z Polski 7

32 letnia Daria, dla przyjaciół - Dareczka, mieszka w Berlinie od dwóch lat. Pracuje jako stylistka w popularnym sklepie wysyłkowym. Kocha swoją pracę i ludzi, z którymi pracuje. Jak mówi - Niemcy cenią punktualność- więc stara się nie spóźniać. Codziennie wybiera komunikację miejską, aby uniknąć korków na mieście. Berlin kocha za swobodę i za to, że można tu rozwinąć się zawodowo. Ludzie na ulicach są różnorodni i mogą wyrażać siebie między innymi poprzez styl ubioru. Tu nikt ich nie ocenia. Dareczka opowie jacy są Berlińczycy, gdzie spędzają wolny czas latem i co lubią jeść. Dowiemy się także czy spieszą się do zamążpójścia, a także jak wygląda casting na lokatora.

„Jestem z Polski" - opis programu

W nowym sezonie zobaczymy jak wygląda codzienne życie polek mieszkających za granicą. Opowiedzą co zrobiły, by zmienić swoje życie i osiedlić się w odległych miejscach na ziemi. Poznamy Darię, która mieszka w Berlinie od dwóch lat. Kocha to miasto za różnorodność i swobodę. Pokaże, gdzie "lokalsi" spędzają czas latem i co lubią jeść, a także jak wygląda casting na nowego lokatora.

Joanna osiedliła się w Kenii 13 lat temu! W swojej drugiej ojczyźnie pilotuje wycieczki po Afryce wschodniej, jest nauczycielem kitesurfingu i wspólnie z mężem organizuje indywidualne wyprawy safari dla turystów. Mówi w czterech językach: polsku, angielsku, niemiecku i kiswahili!

Wybierzemy się również do domu Iwony w urokliwym włoskim miasteczku Marche. Na Zanzibarze poznamy Maję i jej rodzinę, która pokaże swoją codzienność na wyspie i opowie o rodzinnym podróżowaniu.

W programie zobaczymy też siostrę Monikę - misjonarkę w Tanzanii. Jej domem stała się maleńka miejscowość Mangazo, gdzie życie jest bardzo surowe. Mimo, że mieszkańcy są biedni, to zawsze są dla siebie bardzo życzliwi.

Zobacz świat oczami polek, które wyjechały za granicę w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl