Jestem z Polski

sezon 6 odcinek 1

Jestem z Polski 6

Słowenia to kraj zlokalizowany stosunkowo blisko polskiej granicy, a mimo to nie wiemy o nim wiele. Często mylimy ją ze Słowacją, pojawiają się też pytania, czy jest to kraj bałkański. Te wszystkie wątpliwości postara się rozwiać dla nas bohaterka 1. odcinka 6. sezonu programu "Jestem z Polski", która kilka lat temu przeprowadziła się do Mariboru.

W  1. odcinku 6. sezonu programu "Jestem z Polski" poznacie Lili, która z rodzinnego Elbląga wyprowadziła się do Słowenii. Wybrała przepiękny, ale niewielki Maribor. Od swojego przyjazdu zajmowała się tam przeróżnymi rzeczami: prowadziła hostel, butik i sklep z polskimi kosmetykami. Dziś pracuje m.in. jako początkujący radiowiec. Opowie wam, za co pokochała kraj, który Polacy traktują zwykle jedynie tranzytowo w drodze do Chorwacji. Zobaczycie jej ulubione restauracje i winnice.

Lili spróbuje też zrobić kebaba z czekolady, wyjaśni czemu nie spędza w Mariborze Sylwestra, opowie o polsko-słoweńskich wpadkach językowych i przede wszystkim spróbuje rozstrzygnąć częstą wątpliwość: czy Słowenia to już Bałkany.

„Jestem z Polski" - o czym jest program?

W premierowych odcinkach poznamy m.in. Kasię, która przeprowadziła się do Holandii. Zamieniła swoją biurową pracę i eleganckie szpilki na... własną cukiernię! Wybierzemy się na wspólną wycieczkę łodzią po kanałach i spróbujemy też niderlandzkich przysmaków, takich jak śledzie, sery oraz... frytki! Jak wygląda od środka holenderski wiatrak? Gdzie można znaleźć najlepsze piwo w mieście? Dowiemy się tego już jesienią! To nie wszystko! Wybierzemy się również do Danii, w której przewodnikiem będzie Alex. Jak wyglądają cmentarzyska Wikingów? Czy to prawda, że Duńczycy nie mogą żyć bez kawy? Dlaczego po ukończeniu studiów chodzą w kapitańskich czapkach? Dokąd jeszcze wybierzemy się jesienią? Już teraz zapraszamy w fascynującą podróż po całym świecie!

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl