Jestem z Polski

sezon 5 odcinek 1

Jestem z Polski 5

Zwiedzając urokliwą starówkę, dowiemy się, czemu Duńczycy po ukończeniu uczelni chodzą po mieście w kapitańskich czapkach i jak to możliwe, że za prawdziwie tradycyjną potrawę uznaje się tu kanapki. Odwiedzimy też ulubioną kawiarnię Alex, żeby przekonać się, czy to prawda, że Duńczycy nie mogliby żyć bez kawy.

Alex zabierze nas też do jednego z najlepiej zachowanych w Skandynawii cmentarzysk Wikingów oraz na wycieczkę nad Morze Północne, żeby udowodnić, że zimna woda Duńczykom nie przeszkadza nawet w surfowaniu.

„Jestem z Polski" - o czym jest program?

W premierowych odcinkach poznamy m.in. Kasię, która przeprowadziła się do Holandii. Zamieniła swoją biurową pracę i eleganckie szpilki na... własną cukiernię! Wybierzemy się na wspólną wycieczkę łodzią po kanałach i spróbujemy też niderlandzkich przysmaków, takich jak śledzie, sery oraz... frytki! Jak wygląda od środka holenderski wiatrak? Gdzie można znaleźć najlepsze piwo w mieście? Dowiemy się tego już jesienią! To nie wszystko! Wybierzemy się również do Danii, w której przewodnikiem będzie Alex. Jak wyglądają cmentarzyska Wikingów? Czy to prawda, że Duńczycy nie mogą żyć bez kawy? Dlaczego po ukończeniu studiów chodzą w kapitańskich czapkach? Dokąd jeszcze wybierzemy się jesienią? Już teraz zapraszamy w fascynującą podróż po całym świecie!

„Jestem z Polski" - gdzie oglądać?

Odcinki programu obejrzysz na antenie TVN Style oraz online na platformie VOD player.pl