Jak siostry

sezon 1 odcinek 7

Jak siostry

W Polsce mieszka już ponad milion osób pochodzących z Ukrainy, a bohaterka kolejnego odcinka – Tatti jest jedną z nich. Tatti mieszka w Warszawie od kilku miesięcy, chociaż do Polski przeprowadziła się znacznie wcześniej. Działa w Internecie - prowadzi kanał w języku polskim o ukraińskiej kulturze. Z Kają dzieli się tradycjami kulinarnymi ze swojego rodzinnego domu oraz spostrzeżeniami na temat życia w Polsce. Rozmawiają o stereotypach na temat Ukrainy, a także o jej obliczach pełnych inspiracji.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl