Jak siostry

sezon 1 odcinek 6

Jak siostry

Iliana mieszka i pracuje w Warszawie, ale pochodzi z Meksyku. Do naszego kraju przyjechała dla ukochanego mężczyzny i pokochała życie tutaj. Opowiedziała o nim Kai Krasce w 6. odcinku programu "Jak siostry".

W 6. odcinku prowadząca Kaja Kraska poznaje Ilianę – chemiczkę farmakobiologa pochodzącą z Meksyku. Iliana zarówno w swoim codziennym życiu jak i w pracy korzysta z wiedzy naukowej połączonej z rodzinnymi tradycjami curranderos – meksykańskich uzdrowicieli. Dzieli się z Kają ciekawostkami na temat meksykańskich wierzeń, ćwiczeniami na świadomy oddech oraz… przepisem na słodki meksykański napój.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl