Jak siostry

sezon 1 odcinek 5

Jak siostry

Przenosimy się do Poznania, gdzie poznajemy Claudine – dorastającą w Rwandzie właścicielkę salonu fryzjerskiego. Niezwykle energiczna, pełna pozytywnych wibracji fryzjerka dzieli się z Polkami namiastką swojej rodzimej kultury, tworząc dla nich fryzury w afrykańskim stylu. Mieszka w domu pod Poznaniem z mężem oraz synem. Z Kają rozmawia o różnicach między Polkami a Afrykankami oraz czy jest coś czego jej brakuje w Polsce. Jak sama mówi „wszędzie można stworzyć własną Afrykę” – sprawdźmy czy jej się to udało.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl