Jak siostry

sezon 1 odcinek 4

Jak siostry

Tym razem Kaja Kraska odwiedza Koszalin, gdzie poznaje Attabeirę – Dominikankę wielu talentów z prawdziwie artystyczną duszą. Do Polski przywiodła ją miłość – w Koszalinie mieszka z mężem i dwójką dzieci. Tutaj też prowadzi swój artystyczny biznes i tworzy charakterystyczne dla siebie prace malowane za pomocą jednej linii. Na co dzień pracuje, jako ilustratorka. W odcinku przekonamy się za co Atta pokochała Koszalin i co sprawia, że czuje, że to tutaj odnalazła swoje miejsce na ziemi.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl