Jak siostry

sezon 1 odcinek 3

Jak siostry

Sonam urodziła się w Tybecie. Mieszkała w namiocie, w górach. Jako kilkuletnia dziewczynka pracowała jak dorosły człowiek - zajmowała się domem, gotowaniem i opiekowała się dziećmi. Nie chodziła do szkoły, nie umiała pisać ani czytać, ale marzyła, żeby się uczyć i w przyszłości zostać lekarzem. W wieku 11 lat trafiła do Polski i została adoptowana przez niezwykłych ludzi, którzy przyjęli ją do swojej niezwykłej rodziny. Dzisiaj Sonam ma 26 lat. Czy udało jej się zrealizować marzenia? Czy tęskni za Tybetem i jak wygląda jej życie w Polsce? Poznajmy jej historię.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl