Jak siostry

sezon 1 odcinek 2

Jak siostry

Karima do Polski przyjechała już jako dorosła kobieta w 2012 roku. Pochodząca z Syrii kobieta opowiedziała Kai Krasce o swoim życiu oraz codzienności w 2. odcinku programu "Jak siostry".

Karima pochodzi z polsko-syryjskiej rodziny. Wcześniej  mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała do swojej polskiej rodziny na wakacje i została. Karima opowie Kai o tym, że w jej muzułmańsko-chrześcijańskim domu rodzinnym nigdy nie było podziałów religijnych. Dowiemy się, jakie ozdoby i zabiegi pielęgnacyjne pozwalają Syryjkom czuć się pięknie. A że hobby Karimy jest gotowanie, pokaże nam przepisy na tradycyjne dania syryjskie.

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl