Jak siostry

sezon 1 odcinek 1

Jak siostry

W pierwszym odcinku Kaja Kraska przedstawi nam Uyangę, która pochodzi z Mongolii. 23 lata temu jej mama pracowała w Polsce jako lekarz, a potem sprowadziła do Polski 11-letnią Uyangę i jej młodszego brata. Uyanga opowiedziała Kai, jak wyglądały jej pierwsze miesiące w nowej szkole wśród polskiej młodzieży i jak z sukcesem ukończyła w Polsce prestiżowe studia oraz znalazła pracę. Uyanga pokaże Kai, jak tradycyjnie dba się o urodę i zdrowie w Mongolii oraz zdradzi kilka sekretów kuchni mongolskiej. Dowiemy się też o różnicach w mentalności kobiet pochodzących z tych dwóch krajów. Czy udaje jej się przemycić elementy kultury mongolskiej do jej polskiego życia?

Jak siostry - opis programu

W jednym z odcinków Kaja Kraska spotka się z pochodzącą z Mongolii Uyangą. Mongołka opowie jak wyglądały jej pierwsze miesiące pobytu w Polsce i czy udało jej się przemycić elementy tradycji rodzimego kraju do obecnego życia. Bohaterka programu zdradzi też, jakie są różnice w kobiecej mentalności w obu kulturach. Będziecie zaskoczone!

Widzki poznają również Syryjkę – Karimę, która do czterdziestego roku życia mieszkała w Aleppo. W 2012 roku przyjechała w odwiedziny do swojej polskiej rodziny i już została. Wychowywała się w muzułmańsko-chrześcijańskim domu, w poszanowaniu obu religii. Pasją Karimy od zawsze było gotowanie, na pewno więc podzieli się smakowitymi przepisami na tradycyjne syryjskie dania. Dowiemy się też jak dba o siebie i jakie zabiegi pielęgnacyjne stosuje. Ponieważ, niezależnie od narodowości, każda kobieta chce czuć się piękna!

Jak siostry - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl