House Hunters - Poszukiwacze domów

sezon 6 odcinek 7

House Hunters - Poszukiwacze domów 6

Znalezienie swojego miejsca na Ziemi to nie lada wyzwanie. W każdym odcinku programu śledzimy małżeństwo, rodzinę, singielkę czy singla, którzy w asyście agenta nieruchomości spróbują odszukać nowy dom dla siebie. Poznawszy preferencje i potrzeby klientów pośrednik prezentuje bohaterom trzy nieruchomości. W finale odcinka uczestnicy muszą wybrać jeden dom lub mieszkanie, w którym zamieszkają.

Dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek nieruchomości pozwala na zainicjowanie nowego ciekawego formatu telewizyjnego, który łącząc reality show z profesjonalnym doradztwem, ma szansę stać się bardzo inspirującym i przydatnym poradnikiem dla oglądających.

Z psychologicznego punktu widzenia przeprowadzka, to jedno z najważniejszych przeżyć w naszym życiu, co oznacza gwarantowane emocje w programie. Będziemy towarzyszyć różnym bohaterom - niektórzy chcą kupić swoje pierwsze wspólne mieszkanie, inni muszą przeprowadzić się z powodu zmiany pracy na drugi koniec Polski, a jeszcze inni mają dosyć płacenia za wynajem mieszkania i wolą spłacać kredyt za własne cztery kąty. Jedni przywiązują wagę wyłącznie do spraw finansowych, inni do lokalizacji, a jeszcze inni do energii miejsca. Dlatego ważne jest, by agent nieruchomości bardzo precyzyjnie odczytał potrzeby bohaterów i dopasował nieruchomość do ich oczekiwań. Oglądając program przekonamy się nie raz, że pośrednik trafniej zdefiniuje potrzeby klientów, niż oni sami, a skorzystanie z rady fachowca to żaden wstyd.

Program ma za zadanie odczarować instytucję pośrednika nieruchomości, ponieważ nasza mentalność zazwyczaj skłania nas do załatwiania spraw samemu. Pokażemy, jak bardzo pomocny jest profesjonalny broker rynku nieruchomości, który w swoim zawodzie łączy wiele ról: negocjatora, marketingowca, psychologa, prawnika czy doradcy inwestycyjnego, a często także przyjaciela.

Rynek mieszkaniowy dzielimy na pierwotny - nowe budownictwo i wtórny - istniejący zasób lokali. Dla Polaków mieszkanie jest dobrem długowiecznym, ale migracje zawodowe i doświadczenia zachodnich sąsiadów bardzo otworzyły nas na zmiany. Coraz częściej wynajmujemy, wymieniamy mieszkania i przeprowadzamy się: za pracą, za miłością, z powodu powiększenia się rodziny, albo żeby po prostu podwyższać komfort życia.