House Hunters - Poszukiwacze domów

sezon 1 odcinek 1

House Hunters - Poszukiwacze domów

Kupno czy wynajem mieszkania to nie lada wyzwanie. Ten program przybywa z pomocą - zagubionym wśród ofert i propozycji - klientom. Olek pochodzi z Krakowa, ale od 5 lat pracuje w Warszawie i tuła się po wynajmowanych mieszkaniach. Wreszcie postanowił kupić własne M2. Nie dysponuje wystarczającą gotówką, ale ma dobrą, stałą pracę i przy wsparciu kredytu, zamiast płacić za wynajem, będzie spłacał raty za własne mieszkanie.

W tym trudnym kroku w dorosłość wspierać go będzie piękna przyjaciółka Natalia. I niech Was nie zwiedzie jej uroda, ponieważ w tym związku to ona kieruje się rozsądkiem, jest do bólu pragmatyczna i praktyczna. Według niej Olek za bardzo ulega emocjom, które nie są dobrym doradcą w inwestycjach.

Lista wymagań młodego klienta jest długa i częściowo sprecyzowana. Olek szuka mieszkania jasnego, przestronnego, z dużymi oknami, w łazience musi znajdować się wanna, a w sypialni duża liczba szaf. Chciałby mieszkać w centrum stolicy lub w dzielnicach graniczących z centrum. Myśląc stereotypowo bohater odcinka nie bierze pod uwagę Pragi, dzielnicy kiedyś nie cieszącej się dobra sławą – dziś rewitalizowanej i co raz bardziej modnej. Doświadczona agentka nieruchomości Justyna Snarska zaprezentuje Olkowi i Natalii trzy mieszkania w trzech różnych dzielnicach Warszawy. Pierwszy przystanek – Praga Północ. Czy propozycja spełni oczekiwania?