Hotele marzeń

sezon 1 odcinek 4

Hotele marzeń

Tym razem Ania odwiedzi tajemniczą twierdzę w Maroku, ukrytą w samym sercu gór Atlas. Ten niezwykły hotel znalazł się na trasie Ani, nie za sprawą bogactwa i przepychu, ale dzięki wyjątkowym ludziom i oryginalnej lokalizacji.

W marokańskiej twierdzy słowo luksus nabiera innego znaczenia. Tym luksusem okaże się przede wszystkim, kontakt z naturą, spokój, prostota oraz otwartość rdzennych mieszkańców Berberów. Na tzw. dachu Afryki Północnej, Ania zazna prawdziwej, berberyjskiej gościnności. Twierdza, w której zamieszkała na kilka dni, niegdyś była rezydencją lokalnego wodza. Po odzyskaniu niepodległości przez Maroko, przez lata stała ruiną. Kto nadał temu miejscu nowe życie? Jak to się stało, że dziś hotel Kasbah du Toubkal jest kultowym miejscem dla miłośników górskich wędrówek z różnych zakątków świata? Co z tym wszystkim ma wspólnego James Bond? W tym odcinku Ania pozna także „przybysza" z Europy, który ma wyjątkową misję i w nietypowy sposób pomaga lokalnej społeczności.

Na Anię czeka także wiele innych niespodzianek. Czy Ania wytrzyma wielogodzinny trekking? Jak poradzi sobie jeżdżąc berberyjskimi mercedesami – bo tak żartobliwie mówi się o mułach, najpopularniejszym środku transportu? Co właściciel hotelu ma wspólnego z edukacją dziewczynek z pobliskich wiosek?

Odcinek z Maroka pozwoli Wam nie tylko odpocząć na chwilę od polskiej rzeczywistości i przenieść się do Afryki Północnej. Razem z Anią Dereszowską przeżyjecie przygodę, w której hotel Kasbah du Toubkal to tylko jeden z bohaterów!