Don Vasyl pochodzi z królewskiego rodu, jest szanowany i poważany, nic w rodzinie nie dzieje się bez jego zgody. Przestrzega romskich zasad kodeksu honorowego.
Nasz bohater mieszka w Ciechocinku już od 20 lat i nieustannie coś tam przebudowuje, ulepsza. Dom, kiedyś w kolorze piaskowym, dziś w ognistej czerwieni, z daleka przykuwa uwagę przechodniów i fanów cygańskich pieśni Vasyla. W posiadłości co roku organizowany jest międzynarodowy festiwal pieśni cygańskich, na który przyjeżdżają wielbiciele romskiej muzyki z całego świata.
Żona Vasyla, Maria, była niegdyś słynna tancerką. Don Vasyl tak się w niej zakochał, że zgodnie z tradycją, porwał ją z rodzinnego domu a potem poślubił. Są razem szczęśliwi od wielu lat. Cyganie nie uznają rozwodów, są ze sobą aż do śmierci.
Obok posiadłości mieszkają dwaj synowie, Dżani i Junior, którzy założyli już swoje rodziny i swoje... zespoły. Córka Agnieszka mieszka poza Ciechocinkiem, ma z ojcem bliski i intensywny kontakt. Wszyscy często odwiedzają Vasyla, wraz z wnukami i prawnukami. Portrety członków rodziny wiszą w salonie, dzięki czemu Don Vasyl czuje się zawsze otoczony przez swoich bliskich.
Nasza prowadząca, Ula Chincz, wysłuchała bogatej historii Vasyla, oglądała niesamowite, zdobione meble przywiezione specjalnie z Włoch, podziwiała sygnety wysadzane drogimi kamieniami. Od żony, Marii, dowiedziała się, jak przyrządzić gulasz cygański. Specjalnie dla Uli, Kamila i Carmen, artystki z zespołu Don Vasyla, urządziły pokaz cygańskich sukni i naukę tańca przy ognisku. Na planie było kolorowo, egzotycznie i żywiołowo!