Gwiazdy prywatnie

sezon 4 odcinek 5

Gwiazdy prywatnie 4

Z Warszawy do Paryża w ułamku sekundy. Tak właśnie poczuła się Ula, przekraczając próg penthouse'u Macieja Zienia, jednego z najbardziej znanych projektantów w Polsce i zapalonego frankofila. Apartament znajdujący się w sercu Mokotowa, w okolicy Łazienek Królewskich to przede wszystkim eleganckie sztukaterie, dyskretne szarości i biele, ekskluzywne materiały, sztuka i kwiaty. Całość projektował sam.

Pierwsze kroki kierujemy do salonu. Wrażenie robią zaprojektowane przez Macieja oryginalne lampy – jedna inspirowana butelką szampana, druga teatralną toaletką oraz lakierowana czarno - antracytowa konsola pełna przepięknej biżuterii dla klientek, które przychodzą tu po suknie. Jest tu też wielka miękka kanapa i regał książek poukładanych kolorystycznie – Maciej jest perfekcjonistą.

Z salonu przechodzimy do sterylnie czystej kuchni – tutaj najważniejszy jest ekspres do kawy i Salvador Dali wiszący na ścianie. Przyjechał tu aż z Miami. Z kuchni wchodzimy do jadalni, podgrzewana podłoga w mozaikę i sztuka – na podłodze, na ścianie i na komodzie. Dowiemy się tu, jaka historia kryje się za wiszącym na wstążce designerskim żyrandolem oraz czemu w jadalni Maciej lubi czerwone akcenty. Stąd przenosimy się prosto do Nicei, czyli na taras. Dominują tu wielkie wygodne, jasne kanapy, bardzo dużo zieleni i drzewko pomarańczowe. To tutaj Maciej relaksuje się z przyjaciółmi w pogodne dni.

Z tarasu wracamy do salonu – stąd też jest wejście do sypialni i gabinetu Macieja. W sypialni królewskie łoże, znowu góra książek, obita miękkim materiałem ściana, Picasso i prywatna łazienka, w której odkryjemy kolejny projekt Macieja oraz dowiemy się co projektant robi z czymś tak przyziemnym jak pranie.

W gabinecie, jak przystało na twórcę, lekki chaos - to tutaj powstają nowe projekty Macieja, a najważniejsze lądują na tablicy korkowej, aby później cieszyć oko na pokazach mody i w prywatnej garderobie, do której kierujemy swoje kroki na koniec. To tutaj przychodzą znane z pierwszych stron gazet gwiazdy, by wybrać tę jedną jedyną kreację na wielkie wyjście. Pióra, błysk, koraliki, przepiękne materiały, ręcznie wyszywane elementy, ekstrawaganckie wzory. Po prostu marzenie każdej kobiety!

"Gwiazdy prywatnie" - o czym program?

Gwiazdy najczęściej możemy podziwiać przy okazji oficjalnych premier, koncertów, a czasem przy odrobinie szczęścia, spotkać je na ulicy - jednak to tylko część ich życia. Gdzie mieszkają? Jakie są z dala od kamer i fotoreporterów? Takie sekrety gwiazdy mogą zdradzić tylko prowadzącej Uli Chincz.

W nowym sezonie odwiedzimy dom m.in. znanej prezenterki Agaty Młynarskiej, która oprowadzi nad po swoim pięknym i eleganckim apartamencie, pełnym rodzinnych pamiątek. Zobaczymy skromy i minimalistyczny dom przebojowego króla disco-polo Tomasza Niecika. Daria Ładocha zaprosi nas do swojego mieszkania na warszawskim Wilanowie i zdradzi, dlaczego w każdym kącie leży stos książek. Ula odwiedzi również Margaret, która oprowadzi nas po swoim klimatycznym mieszkaniu w kamienicy, odzwierciedlającego jej duszę.

Domy tych i innych gwiazd, możemy zobaczyć w drugim sezonie "Gwiazdy prywatnie".

"Gwiazdy prywatnie" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w Środę o 22:25 oraz online na platformie VOD player.pl