Gwiazdy prywatnie

sezon 5 odcinek 3

Gwiazdy prywatnie 5

Jej książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy, jest niekwestionowaną królową kryminału. Piękna, uśmiechnięta blondynka, zawsze w charakterystycznej sukience. Proszę przygotować się na magiczny odcinek, przed Państwem wyjątkowa Katarzyna Bonda!

Piękna, stara kamienica, stare warszawskie osiedle. Jak sama mówi wybrała to miejsce, bo tu jest klimat jak w sobotę przed południem. W drzwiach wita Ulę Pan Łukasz, najspokojniejszy pies świata, oraz bicie wielkiego zegara, przywiezionego z Żyrardowa. Biedny trochę się popsuł i wybija godzinę co 15 minut. Wnętrze to eleganckie, klasyczne sztukaterie, duże okna, drewniany parkiet, pastelowe barwy. Klasa w wydaniu retro. W tym mieszkaniu wszystko ma też swoją symbolikę, nic nie jest przypadkowe. Widać to już w nietypowym okrągłym holu. Na suficie rzeźba węża - to Uroboros, wąż zjadający własny ogon, symbol transformacji i odrodzenia. Autorzy poświęcili trzy miesiące na staranne wyrzeźbienie każdej z łusek. A w podłogę wtopiony układ słoneczny. Wszystko ma przypominać, że jesteśmy częścią wszechświata. Wrażenia dopełniają ikony Krzysztofa Sokolovskiego – Anioł złoty i Anioł Patrzy, są jak Yin i Yang, zamykają całość.

Z kosmosu przechodzimy do salonu - każdy mebel w tym pomieszczeniu został przywieziony z domu rodzinnego i pieczołowicie odnowiony - dziś w pięknym stylu przypomina o rodzinnych stronach i ukochanych rodzicach. Z salonu, przez piękne drzwi z dekoracyjnym łukiem, wchodzi się do kuchni. Uwagę Uli zwraca kryształowy żyrandol, przywieziony z podróży do Portugalii – kolejny symbol upadku i powstania, kupiony podczas największego kryzysu życiowego, dziś jest synonimem siły.
Następne pomieszczenie do którego zaprasza Ulę gospodyni, to sypialnia, cała w antycznym błękicie. Ścianę na wprost łóżka zdobi krajobraz gór. Dzięki temu nie trzeba się na nie wspinać, kto to widział się tak pocić! Dowiemy się tu jakie zadania życiowe mają porozstawiane po całym domu pluszaki i kto mieszka w... łóżku autorki!

Zaglądamy też do łazienki – pistacjowa zieleń, palmy z Paryża, złote ananasy i oczywiście podświetlana ikona. Bajka!

Garderoba, magiczna szafa, komora Sinobrodego – po wielu namowach Uli udaje nam się zajrzeć do tego pomieszczenia, które kryje co najmniej 300, jak nie więcej, sukienek pani Kasi. Same klasyczne kroje w kształcie litery A, materiały jeszcze z szafy mamy autorki. Pierwsza w kratkę uszyta była z zasłony. Ta, którą ma na sobie kiedyś była baldachimem. I tu też wkrada się symbolika, dowiemy się co wspólnego mają sukienki z książkami pisarki.

Ostatnim, acz najważniejszym miejscem do którego zagląda Ula, to gabinet. To tutaj dzieje się magia, tu Kasia zaszywa się na długie miesiące. Ściany oczywiście wypełniają książki, każda ma swój przypisany dział i miejsce. Te ukochane są trochę schowane, jak osobiste tajemnice. Biurko zastawione pudłami z dokumentacją, Kasia pracuje zadaniowo. Jest tu też oczywiście wielka ikona – otwierana tylko podczas pisania. Dowiemy się tutaj, jaki jest jej nieodłączny rytuał pracy i co zwiastuje dźwięk zasuwanego zamka od polaru.

"Gwiazdy prywatnie" - o czym program?

Gwiazdy najczęściej możemy podziwiać przy okazji oficjalnych premier, koncertów, a czasem przy odrobinie szczęścia, spotkać je na ulicy - jednak to tylko część ich życia. Gdzie mieszkają? Jakie są z dala od kamer i fotoreporterów? Takie sekrety gwiazdy mogą zdradzić tylko prowadzącej Uli Chincz.

W nowym sezonie odwiedzimy dom m.in. znanej prezenterki Agaty Młynarskiej, która oprowadzi nad po swoim pięknym i eleganckim apartamencie, pełnym rodzinnych pamiątek. Zobaczymy skromy i minimalistyczny dom przebojowego króla disco-polo Tomasza Niecika. Daria Ładocha zaprosi nas do swojego mieszkania na warszawskim Wilanowie i zdradzi, dlaczego w każdym kącie leży stos książek. Ula odwiedzi również Margaret, która oprowadzi nas po swoim klimatycznym mieszkaniu w kamienicy, odzwierciedlającego jej duszę.

Domy tych i innych gwiazd, możemy zobaczyć w drugim sezonie "Gwiazdy prywatnie".

"Gwiazdy prywatnie" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w Środę o 22:25 oraz online na platformie VOD player.pl