Gwiazdy prywatnie

sezon 5 odcinek 2

Gwiazdy prywatnie 5

„Konik na biegunach" czy „Dmuchawce, latawce, wiatr" to utwory, które zna każdy. Urszula to legenda polskiej sceny rockowej, jedna z najlepszych polskich wokalistek. Jej liczne przeboje od lat kształtują gust muzyczny Polaków. Prywatnie raczej stroniąca od świateł jupiterów, dla Uli Chincz zrobiła wyjątek i zaprosiła nas do swojego domu.

Prawie 800-metrowy dom piosenkarki mieści się pod Warszawą, na granicy parku krajobrazowego, w lesie. Okolica jest sielska, odpoczywa się od samego widoku. Panie spotykają się na tarasie w pięknym ogrodzie. Stąd wchodzą prosto do salonu. Pierwsze, co robi wrażenie, to ogromna przestrzeń w amerykańskim stylu. Salon ma otwarty sufit – z kanapy możemy spojrzeć prosto w niebo. Dominują tu stonowane beże i czerwienie, a całość utrzymana jest w stylu eklektycznym – skórzane, wygodne kanapy, mosiężne świeczniki, marmur, surowa cegła, stylizowane krzesła, kominek i szczypta nowoczesności. Jak twierdzi Urszula, wszystko tu zostało 'dozbierane' na przestrzeni lat.

Honorowe miejsce zajmuje historyczne pianino przywiezione jeszcze z Lublina – to na nim nastoletnia Urszula uczyła się grać, ale zdradzi nam, że to wcale nie był jej pierwszy instrument. Cała ściana obok poświęcona jest konikom... na biegunach – to, skrywające różne historie, prezenty od fanów i znajomych.

Z salonu przechodzimy do kuchni i jadalni w jednym, gdzie głównym meblem jest oczywiście piękny, drewniany stół – to miejsce żyje, kiedy zjeżdża się rodzina na święta lub zespół na próby. Uwagę Uli zwraca stary kredens wypełniony pokaźną kolekcją przeróżnych filiżanek – przywożonych z podróży, z koncertów, czy podarowanych. I każda z nich jest ważna, bo każdy gość tego domu ma swoją ulubioną, której nie pozwala ruszać. W kuchni Urszula zdradzi nam, jakie są jej umiejętności i preferencje kulinarne, po co jej dwa oddzielne zlewy i czemu tylko wielkie lodówki mają sens.

Dalej dziewczyny kierują się na górę drewnianymi schodami. Dwadzieścia lat temu Urszula własnoręcznie malowała ich poręcze. Na piętrze znowu przestrzeń – bo w tym domu są tylko trzy zamykane pomieszczenia. Tu nocuje zespół, jak przyjeżdża nagrywać, tu słucha się muzyki i miło spędza czas. Wielki regał pełen jest ułożonych alfabetycznie, obejmujących okres od lat 60-tych po współczesność, niezliczonej ilości płyt.

Z kolei po drugiej stronie pokoju stoi piękna, drewniana i napęczniała od książek biblioteczka. Same 'grube' pozycje. To przy ich lekturze Urszula się relaksuje. Oczywiście głównie w busie w trasie, bo kalendarz nieprzerwanie napięty.

Ze strefy relaksu idziemy prosto do domowej siłowni. Ławeczka, rowerek, orbitrek i... wór bokserski! Takiej Urszuli nie znaliście!

Jednak najwięcej pamiątek odkryje przed nami.. łazienka, w której szafka pod umywalkę wycięta jest ze starego stołu. Urszula sama ją docierała i malowała. Są tu też, pamiętające niejedno upojne lato, deski z pomostu nad lubelskim jeziorem, gdzie Urszula dorastała. Znajdziemy też piękne, drewniane radia z lat 70-tych, jeszcze z naklejkami Beatlesów. Ot, łazienka pełna wspomnień!

Stąd Panie kierują się do podziemia, prawdziwego serca tego domu. Tu kryje się profesjonalne studio nagraniowe, tu muzycy ćwiczą i nagrywają, tu dzieje się magia. Miejsce jest pełne nagród, zdjęć i pamiątek, o których Urszula chętnie nam opowie, by na koniec zaśpiewać dla nas piosenkę ze swojego repertuaru, przy akompaniamencie zespołu. Nie mogło być lepiej!

"Gwiazdy prywatnie" - o czym program?

Gwiazdy najczęściej możemy podziwiać przy okazji oficjalnych premier, koncertów, a czasem przy odrobinie szczęścia, spotkać je na ulicy - jednak to tylko część ich życia. Gdzie mieszkają? Jakie są z dala od kamer i fotoreporterów? Takie sekrety gwiazdy mogą zdradzić tylko prowadzącej Uli Chincz.

W nowym sezonie odwiedzimy dom m.in. znanej prezenterki Agaty Młynarskiej, która oprowadzi nad po swoim pięknym i eleganckim apartamencie, pełnym rodzinnych pamiątek. Zobaczymy skromy i minimalistyczny dom przebojowego króla disco-polo Tomasza Niecika. Daria Ładocha zaprosi nas do swojego mieszkania na warszawskim Wilanowie i zdradzi, dlaczego w każdym kącie leży stos książek. Ula odwiedzi również Margaret, która oprowadzi nas po swoim klimatycznym mieszkaniu w kamienicy, odzwierciedlającego jej duszę.

Domy tych i innych gwiazd, możemy zobaczyć w drugim sezonie "Gwiazdy prywatnie".

"Gwiazdy prywatnie" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w Środę o 22:25 oraz online na platformie VOD player.pl