Gala French Touch

sezon 1

Gala French Touch

Wyjątkowe widowisko zakończy trwającą od kilku miesięcy akcję "French Touch", której celem jest zachęcenie Polaków do odkrywania francuskiej kultury, mody, kuchni i lokalnych produktów.

Już po raz kolejny TVN wspiera relacje polsko-francuskie, będąc partnerem medialnym wyjątkowej akcji kulturalno-rozrywkowej „French Touch”. W ramach wydarzenia, od czerwca do października, odbywa się szereg działań promocyjnych, dzięki którym Polacy poznają uroki kultury oraz styl życia naszych przyjaciół znad Sekwany. Ukoronowaniem akcji jest gala „ Show French Touch”, która w tym roku odbędzie się 17 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. A już dzień później – w niedzielę 18 października – widzowie TVN będą mogli obejrzeć transmisję imprezy.

Show French Touch na stałe wpisał się już do kalendarza jesiennych wydarzeń w Warszawie. Co roku podnosimy poprzeczkę, aby zadowolić gusta najbardziej wymagających widzów. Głównym tematem tegorocznego show jest „Paris by night”, co oznacza, że zabierzemy widzów w niezwykłą podróż do Paryża, podczas której obejrzą prawdziwy spektakl muzyki, mody i tańca"- mówi Sylwia Sasal, rzecznik prasowy "Show French Touch".

Na deskach teatru pojawi się śmietanka francuskich artystów. Wśród nich Zaz, nazywana współczesną Edith Piaf oraz Pascal Obispo, niezwykle utalentowany kompozytor i wokalista. Młode pokolenie artystów znad Sekawny będzie reprezentował zespół Shanguy, umiejętnie łączący różne nurty muzyczne od folkloru do elektroniki. Pokaz umiejętności wirtuozerskich dadzą siostry Camille & Julie Berthollet. Na scenie wystąpią również artyści w hołdzie legendarnej francuskiej parze – Michelowi Berger i France Gall, którzy razem stworzyli ponad 250 hitów list przebojów w latach 70’ i 80’.

Wisienką na torcie dla polskich fanów będą występy Cleo, Alicji Szemplińskiej oraz zespołu Sound’n’Grace, którzy na scenie zmierzą się z francuskim repertuarem.
Show French Touch to także święto dla wielbicieli fascynującego świata mody. W poprzednich latach uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać kolekcje takich sław jak: Jean Paul Gaultier czy Jean-Charles de Castlebajac. W tym roku organizatorzy przygotowali dla widzów niespodziankę – na wybiegu pojawią się najlepsze kreacje autorstwa Chantal Thomass z 40 lat jej kariery.
Show French Touch odbędzie się 17 października o godzinie 19:30 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie.