Gala French Touch

sezon 1

Gala French Touch

Świat kultury francuskiej ponownie zawita do Warszawy i na antenę TVN!


12 października 2019 r. w Teatrze Wielkim odbędzie się Gala French Touch, którą wspólnie z Marcinem Prokopem poprowadzi Anna Kalczyńska. To już piąta edycja akcji French Touch w Polsce, która zachęca Polaków do odkrywania francuskiej mody, muzyki i kuchni.

W tym roku na deskach Teatru Wielkiego wystąpi słynny kabaret Moulin Rouge, który obchodzi 130 rocznicę istnienia. Podczas występu z pewnością nie zabraknie francuskiego kankana. Ten niezwykły taniec, w którym tancerki wymachują energicznie nogami wykonując iście akrobatyczne figury w diabelskim tempie, zawsze budzi owacje na stojąco.

Świat muzyki i tańca doskonale łączy Suzane, prawdziwe objawienie francuskiej sceny muzycznej. Ta młoda artystka zestawia muzykę elektroniczną z klasyczną francuską piosenką. Stąd wzięło się jej określenie jako Edith Piaf i Daft Punk w jednym. Młode pokolenie francuskich artystów będzie reprezentować również Marina Kaye, której sukces przyniósł telewizyjny talent show. Siła jej głosu z pewnością wywoła wibracje i emocje w teatrze. Na scenie zobaczymy również piosenkarza i kompozytora - Laurent Voulzy, któremu największą popularność przyniosła współpraca z Alainem Souchonem. Nie zabraknie również polskich artystów, a wśród nich takich gwiazd jak Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Łukasz Zagrobelny oraz Sound’n Grace.

Każde Show French Touch to także fascynujący świat mody. Po pokazach Jean Paul Gaultier, Jean- Charles de Castelbajac, czas na młode pokolenie projektantów. W tym roku zobaczymy najnowszą kolekcję Oscara Carvallo, składającą się z 14 kreacji w stylu street couture.
Jakie jeszcze atrakcje zaplanowali organizatorzy French Touch?

Dowiemy się już w niedzielę 13 października o godz. 16.00 w TVN!