Gala French Touch

sezon 1

Gala French Touch

Show French Touch to zwieńczenie trwającej od lipca kampanii edukacyjnej i akcji handlowej, której celem jest zachęcenie Polaków do odkrywania Francji na nowo, a w szczególności francuskiej kuchni, mody, muzyki, filmu i francuskich produktów. Co roku, show to najprzyjemniejszy moment kampanii, w którym pokazywana jest różnorodność francuskiego dziedzictwa kulturowego. Myślę, że po raz kolejny widzowie zostaną zaskoczeni różnorodnością artystów, każdy znajdzie w spektaklu coś interesującego dla siebie.

Muzyka to jedna z głównych bohaterek corocznej gali. Na scenie zobaczymy zarówno francuskich artystów, jak i polskich. Wśród nich m.in Amel Bent, która zadebiutowała w 2004 roku. Na deskach teatru zobaczymy również wyjątkowy spektakl muzyczny i taneczny w wykonaniu Les Parisiennes. 4 współczesne artystki - Arielle Dombasle, Mareva Galanter, Inna Modja i Helene Noguerra śpiewają repertuar słynnej w latach 60. grupy Les Parisiennes. Nie zabraknie również polskich artystów, wśród nich Margaret i Sławek Uniatowski. Artyści będą wykonywali utwory z własnego repertuaru oraz autorskie interpretacje znanych francuskich kompozycji. Po raz pierwszy na scenie teatru będziemy gościć znakomitych kompozytorów i pianistów. Wśród nich Jean-François Zygel.


Podczas uroczystego show French Touch nie zabraknie również tańca. Zobaczymy wspaniały pokaz grupy Swaggers pod przewodnictwem Marion Motin, która zasłynęła jako choreograf Stromae i Christine and the Queens. Poza mieszanką nowoczesnego, klasycznego i alternatywnego hip hopu zobaczymy również tap dance w wykonaniu Frédéricks Ngo Kii.
Każde show French Touch to także fascynujący świat mody. Po pokazach Jean Paul Gaultier, Jean- Charles de Castelbajac, czas na młode pokolenie projektantów. W tym roku będziemy gościć najmłodszy dom Haute Couture – Joulien Fournié.  Projektant zdobywał doświadczenie w największych domach mody m.in. Christian Dior, Nina Ricci, Céline. Był dyrektorem artystycznym domu mody Torrente. Podczas pokazu „Premier Gala” w Teatrze Wielkim zobaczymy ponadczasową kolekcję, składającą się z 18 kreacji koktajlowych i wieczorowych w stylu Fashion Week Haute Couture.