Efekt Domina
TVN

Efekt DominaEfekt Domina

DEPDC/Tajlandia

Odcinek 5, Sezon 3

Żródło: Karolina Woźniakowska
Efekt Domina, DEPDC/Tajlandia, sezon 3, odcinek 5

Tajlandia to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów Azji, który rocznie odwiedza ponad 20 mln turystów. Egzotyczna przyroda, oryginalna kuchnia, bogata kultura, ale niestety także prostytucja najmłodszych. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation wspiera w Tajlandii tych, którzy przeciwdziałają nierządowi wśród dzieci.

Tajlandię znamy zazwyczaj z migawek w telewizji. Niezależnie od skoku cywilizacyjnego, który dokonał się tam w ostatnich dziesięcioleciach, większa część tajskiego społeczeństwa żyje bardzo skromnie. Wyjątkowo ciężki jest los mniejszości etnicznych i nielegalnych imigrantów. Jakże często to właśnie oni staja się ofiarami handlu ludźmi i przymusowej pracy.
Na szczęście są tacy ludzie, jak Sompopa Jantraka, założyciel organizacji Development and Education Programme for Daughters and Communities (DEPDC) przeciwdziałającej wyzyskowi i dziecięcej prostytucji. W „Efekcie Domina” wraz z Dominiką Kulczyk zobaczymy jak działają tamtejsze schronisko i szkoła. Kulczyk Foundation sfinansuje tam m.in.: system irygacji, odnowienie i wyposażenie budynków.

Dystrybucja:
TVN
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
Tajlandia, Wioski Dziecięce, pomaganie, Dominika Kulczyk, pomoc ubogim, Rockeffeler Foundation, Bertelsman Foundation, DEPDC/Tajlandia
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Efekt Domina”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty