Efekt Domina
TVN

Efekt DominaEfekt Domina

POLSKA – "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". (cytat J. Korczaka)

Odcinek 2, Sezon 3

Żródło: T.Borkowski
Efekt Domina, POLSKA – "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". (cytat J. Korczaka), sezon 3, odcinek 2

Tym razem Dominika Kulczyk wyruszy w Polskę. Będzie gościć w rodzinnym domu, który powstał, by ratować uczucia i szczęście porzuconych dzieci.

Nie mieć nikogo, kto by w nas wierzył, dla kogo bylibyśmy ważni, to straszliwe doświadczenie. Zwłaszcza gdy ma się zaledwie kilka czy kilkanaście lat. W tym odcinku „Efektu domina” pokażemy wzruszającą historię o marzeniach, odzyskanej miłości ze strony bliskich ludzi i o pomocy. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation wspiera SOS Wioski Dziecięce, tym razem w okolicach Siedlec.

Niewielu z nas wie, że w Europie jest około miliona sierot. W Polsce na 7 milionów dzieci, żyje 77 tysięcy osieroconych maluchów. W większości przypadków ich rodzice żyją, jednak odebrano im lub ograniczono prawa rodzicielskie. Zaledwie, co dziesiąte dziecko dorastające pod opieką zastępczą straciło jednego, bądź oboje rodziców. Ale bycie sierotą boli zawsze tak samo.

Na szczęście istnieje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Ta międzynarodowa organizacja, która działa od ponad 70 lat w ponad 133 krajach świata. W Polsce prowadzi cztery SOS wioski w Biłgoraju, Kraśniku, Karlinie i właśnie w rejonie Siedlec.

W kolejnym odcinku „Efektu domina” razem z Dominiką Kulczyk odwiedzimy dom pani Małgosi – mamy SOS, która w wiosce w Siedlcach opiekuje się dziećmi. Przyjrzymy się codziennemu życiu tej rodziny i poznamy bliżej historię 18-letniego Janka. On sam opowie nam o swoim trudnym dzieciństwie, relacjach z rodzeństwem i tym, co daje mu siłę, by śmiało iść przez życie do przodu.

Dystrybucja:
TVN
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
pomoc, fundacja, życie, finansowanie, Kulczyk, karlinie, pomaganie, Efekt Domina, SOS Wioski Dziecięce, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Biłgoraju, Kraśniku
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Efekt Domina”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty