Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Jak działa norweski system opieki nad dziećmi? Historia rodziny Iwańskich

Rodzina Iwańskich po trzynastu latach życia w Norwegii musiała z niej uciekać pod osłoną nocy, ponieważ obawiała się, że tamtejszy ośrodek zajmujący się ochroną praw dzieci odbierze im syna. Jak doszło do tej sytuacji? – Ta instytucja nie spocznie dopóki nie dopnie swego, nie znajdzie jakiegoś haka – wyjaśnił ojciec Łukasz Iwański. W jaki sposób działa norweski system opieki na dziećmi? W studiu „Dzień Dobry TVN” dziennikarz Maciej Czarnecki i adwokat Jerzy Kwaśniewski opowiedzieli o tej sytuacji. – Polskie rodziny rzadziej tracą dzieci niż norweskie – wyjaśnił Czarnecki.

Pomarańcze w kuchni nie tylko na słodko

Sezon na pomarańcze trwa, dlatego Jan Kuroń w kuchni „Dzień Dobry TVN” przygotował dania z tymi aromatycznymi cytrusami w roli głównej. Jakie dania zaproponował? Kucharz opowiedział o swoich ulubionych zimowych daniach i sposobach na ich przygotowanie.  – Tymianek uwielbia być smażony – zdradził.

Śpiewające siostry Melosik i ich muzyczna kariera

Siostry Melosik pochodzą z poznańskiej, muzycznej rodziny Melosików i śpiewają od wczesnego dzieciństwa. Zarówno Dagmara jak i Martyna zdały maturę w Stanach Zjednoczonych oraz ukończyły filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowały swoim występem w programie „Droga do gwiazd”, który zapewnił im zwycięstwo. Z kim współpracowały? – Czekam na ich sukces, na to, żeby Polska usłyszała ich piosenki – zdradziła Ania Dąbrowska.

Przegląd prasy Weroniki Wawrzkowicz

Dziennikarka Weronika Wawrzkowicz przedstawiła najnowsze informacje z polskich gazet. Opowiedziała między innymi o śmierci Pawła Adamowicza, lekcjach przeciw nienawiści, które mają się pojawić w polskich szkołach i rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji szefa WOŚP. – Jestem przekonana, że on wróci – wyjaśniła.