Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha z pomocą swoich córeczek zaprezentowała przepisy na dania pełne warzyw. Co zasmakuje naszym pociechom?

Drezno jak malowane

Michał Cessanis wybrał się do leżącego nieopodal Polskiej granicy Drezna, by pokazać jak zachwycające może być to miejsce. Jak ciekawie można spędzić czas w tym mieście? Podróżnik zaproponował przejażdżkę siedmioosobowym rowerem, rejs parostatkiem bądź spędzanie czasu nad rzeką, jak robi większość mieszkańców. Popularnością cieszy się również Skarbiec Dynastii Sasów – To największy zbiór klejnotów z osiemnastego wieku – wyjaśnił profesor Dirk Syndram. A czego symbolem są drzewka pomarańczowe, tak licznie zasadzone przy pałacu Zwinger?

Park rozrywki Energylandia

Tomasz Zubilewicz wybrał się do parku rozrywki Energylandia. Jakie atrakcje tam na nas czekają? Prezenter zdradził również, jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach.

Implant oka – pierwsza taka operacja w Polsce

Polscy lekarze coraz częściej dokonują przełomowych rzeczy. Nie inaczej stało się w przypadku pani Lucyny Kruszczyńskiej, która w wyniku choroby nowotworowej straciła oko. Kobieta skazana była na stosowanie specjalnej protezy, która nie była komfortowa. Z ratunkiem przyszedł zespół z bydgoskiego szpitala, który zaproponował nowatorską metodę wszczepienia implantu gałki ocznej. W programie szef projektu Paweł Burduk opowiedział o tej pierwszej w Polsce operacji.