Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Wiktor Jerofiejew to mieszkający w Polsce rosyjski pisarz, który w swoich dziełach bezwzględnie rozlicza się z historią. Jego ojciec był dyplomatą i tłumaczem samego Stalina. Czy jego rodzina był zadowolona z jego twrórczości? Pikanterii dodaje fakt, że twórca przyjaźnił się z radzieckim politykiem – Wieczesławem Mołotowem. Jak żyje mu się w Polsce? W studiu „Dzień Dobry TVN” wyjaśnił, dlaczego nie boi otwarcie wypowiadać się na temat prezydenta Putina.

Kobiety w roli głównej na Festiwalu Filmowym w Cannes

Każda gwiazda chce jak najlepiej wypaść na czerwonym dywanie, dlatego kreacje są zachwycające. Agnieszka Jastrzębska wybrała się na Festiwal Filmowy do Cannes, gdzie rozmawiała z Grażyną Torbicką. Dziennikarka opowiedziała, jak wygląda działalność na rzecz kobiet na wydarzeniu. – Producentki, aktorki, reżyserki mają swoje spotkania z publicznością i mówią o swoim zawodzie i o tym, jak wiele zrobiły dla sztuki filmowej – wyjaśniła.

Relacja z czerwonego dywanu z Cannes

Już dzisiaj poznamy zwycięzcę konkursu w Cannes. Na razie najpoważniejszym kandydatem do głównej nagrody jest Pedro Almodovar, chociaż bardzo dobre recenzje zebrał również ‘Quentin Tarantino. A jak to wielkie wydarzenie przeżywa Rafał Zawierucha, który zagrał w nominowanym filmie „Pewnego razu w Hollywood”? – Tak naprawdę dopiero wczoraj uwierzyłem, że to zrobiłem – wyznał aktor. Agnieszka Jastrzębska wybrała również najciekawsze kreacje aktorek, które zaprezentowały się na czerwonym dywanie.