Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Czy Jurek Owsiak ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla?

Nominacja Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla została przyjęta. Udało się to dzięki dziennikarzowi TVN Turbo Rafałowi Collinsowi, któremu pomógł poseł Andrzej Kobylarz. W studiu „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Jastrzębska opowiedziała o tej wyjątkowej nominacji. Jak wygląda proces składania wniosku do nominacji? – Taki wniosek musi złożyć osoba zaufania publicznego – wyjaśniła.

Gwiazdy o Pokojowej Nagrodzie Nobla dla Jurka Owsiaka

O swoich reakcjach na nominacje do Pokojowej Nagrody Nobla dla Jurka Owsiaka opowiedziały polskie gwiazdy. Co sądzą o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i działaniach Owsiaka? - Jurek powinien dostać wszystkie nagrody świata, bo jest niesamowity – wyjaśniła Monika Olejnik.

Tragedia w Gdańsku okiem świadka

Konferansjerka Małgorzata Piontke prowadziła Finał WOŚP w Gdańsku na Targu Węglowym. Była jedną z osób, która znalazła się wyjątkowo blisko tragicznego ataku na Pawła Adamowicza. Jak radzi sobie z traumą? – Jestem w szoku i nie mogę z niego wyjść, nie mogę dojść do siebie – wyjaśniła. Co najbardziej utknęło jej w pamięci?

Jak działa nasz mózg w sytuacjach kryzysowych?

Kiedy na scenę finału WOŚP w Gdańsku wkroczył napastnik i zaatakował prezydenta Pawła Adamowicza, ludzie którzy w pierwszej chwili zobaczyli co się stało, nie zareagowali - zadziałał syndrom zaprzeczenia. Na czym polega to zjawisko? Jak działa mózg w sytuacjach kryzysowych? – My bardzo często zniekształcamy w kierunku normalności taką sytuację – wyjaśnił ekspert ds. bezpieczeństwa dr Krzysztof Liedel.