Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Od dłuższego czasu w Polsce możemy obserwować ogromne opady deszczu, co w wielu miastach skutkuje zalewaniem posiadłości. Z czego wynika takie sytuacja? W studiu „Dzień Dobry TVN” Grzegorz Zawiślak oraz Janusz Żelaziński wyjaśnili, skąd biorą się tak gwałtowne zjawiska pogodowe. Czy możemy wyodrębnić różne rodzaje burz? A jak możemy ochronić się przed powodzią?

Pogoda na dziś

Tomasz Zubilewicz odwiedził rezerwat przyrody „Skamieniałe miasto” skąd przedstawił prognozę pogody na najbliższe dni. Czy ulewne deszcze w końcu ustaną?

Co zrobić, kiedy auto się nas nie słucha?

Umiejętne poruszanie się samochodem w ciężkich warunkach pogodowych po drodze to podstawa. Co zrobić, gdy samochód wpadnie w poślizg i stracimy nad nim panowanie? Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z trenerem Skoda Auto Szkoła Piotrem Frąckowiakiem który wyjaśnił, jak zachowywać się w takich sytuacjach.

Co zrobić, gdy spotkamy w lesie sarenkę?

W maju i czerwcu spacerując po lasach, możemy niekiedy natknąć się na samotną, młodą sarnę. Wiele osób uważa, że mogła zostać ona porzucona, jednak niż bardziej mylnego. Dlaczego dorosłe osobniki oddalają się od młodych, zostawiając je same? W studiu Maciej Kostrzyński wyjaśnił, jak należy zachować się w takiej sytuacji. Co może grozić zwierzęciu, jeżeli nie dostosujemy się do rad miłośnika przyrody? – Każde dotknięcie powoduje przeniesienie obcego zapachu i matka z tak dużym strachem przed człowiekiem, po prostu nie pozna swojego dziecka – wyjaśnił.