Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Ekspert ds. nowych technologii Maciej Kawecki miał okazję wybrać się na największą konferencję poświęconą technologiom wizualnym. Jakie informacje zdobył w trakcie „Display Week”? - Po raz pierwszy zaprezentowano drukowany ekran 8k o milimetrze grubości - powiedział Maciej dodając, że tego typu ekrany mogą zostać nadrukowywane nawet na ubrania czy wizytówki. Jak to wpłynie na sektor farmaceutyczny?

Yuval Noah Harari - niezwykły umysł z wizytą w Polsce

Profesor Yuval Noah Harari jest izraelskim historykiem, autorem światowych bestsellerów, które w niezwykły sposób przybliżają drogę, jaką przeszedł człowiek od krycia się w jaskiniach po dominację na świecie. O jego opinie na temat dalszych losów ludzkości proszą przywódcy z całego świata. Dziś z profesorem rozmawiała Anna Kalczyńska. Czy ekonomia przestała być przedmiotem gwarantującym pokój? - Przez większość naszej historii główne aktywa gospodarcze stanowiły przedmioty materialne. Można było je zdobywać poprzez prowadzenie wojen. Ostatnie pokolenia dokonały ekonomicznej zmiany. Obecnie jest to wiedza i organizacja. Nie da się jej zdobyć, prowadząc wojnę - wyznał Yuval Noah Harari. Jakie mamy rodzaje reżimu na świecie? Dlaczego Ukraina jest strachem Putina?

Przygotuj swój telewizor na nowy standard sygnału

Bartek Jędrzejak odwiedził Raszyn, aby dowiedzieć się więcej na temat nowej jakości telewizji. W podwarszawskiej miejscowości znajduje się 335-metrowy maszt nadajnika radiowego i telewizyjnego, co czyni go szóstą co do wysokości budowlą w Polsce. O tym, jakie zmiany nas czekają, opowiedział Maciej Staszak. Przy okazji prezenter przedstawił prognozę pogody na dziś. Jakie temperatury nas czekają?

Kreska na dolnej powiece wraca do łask

W dzisiejszym programie makijażystka Marta Gąska zdradziła, jak zrobić idealną kreskę na nieidealnym oku. W jaki sposób poradzić sobie z opadającą powieką? - Tylko jedna kobieta na milion ma idealne oko do kreski. Liner zastępujemy cieniem, a potrzebujemy do niego jedynie precyzyjny pędzelek - wyjaśniła Marta. Jak wykonała kreskę na dolnej powiece?