Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Ceny żywności w naszym kraju poszły mocno w górę. Dochodzi niekiedy nawet do sytuacji, kiedy kilogram pietruszki kosztuje więcej od kilograma mięsa. Cena jednej truskawki to czasem prawie złotówka. Wszystko spowodowane jest przez suszę i przymrozki. Reporter „Dzień Dobry TVN” wybrał się do rodzinnego gospodarstwa państwa Lisów, którzy za dwa tygodnie rozpoczynają zbiory. – W skali krajowej, tych truskawek będzie mniej w granicach od trzydziestu do nawet pięćdziesięciu procent – wyjaśnił hodowca.

Jakie opakowania zabierać na bazarek?

Agnieszka Cegielska prosto z Warszawskiego bazaru doradziła, które wielorazowe opakowania sprawdzą się najlepiej, w zamian za jednorazowe, plastikowe siatki. Bawełniane torebki, słoiki oraz pudełeczka do przechowywania. – Plastik jest fantastyczny, jeżeli jest używany bardzo często – wyjaśniła dziennikarka. Czy tak trudno jest dbać o środowisko?

Ziemniaczana młodzież

Daria Ładocha przygotowała wyśmienite dania za dwadzieścia złotych. Dzisiaj w kuchni królowały młode ziemniaki, które nie kosztują dużo, a zasmakują każdemu. Jakie pyszności wymyśliła blogerka?