Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

10-letnia Małgosia cierpi na nerwiakowłókniakowatość typu I. To schorzenie genetyczne, które powoduje powstawanie guzów w organizmie. Lekarze wykryli klatce piersiowej Małgosi bardzo rzadkiego guza, którego nie można usunąć, dodatkowo dziewczynka cierpi na postępującą skoliozę. Małgosia ma jednak szansę na lepsze życie. Niemieccy specjaliści mogą przeprowadzić operację kręgosłupa, której koszt wynosi pół miliona złotych. Czy uda się uzbierać pieniądze na czas?

Czym jest skolioza?

Skoliozy stanowią 80% wszystkich skrzywień kręgosłupa. Chirurg, ortopeda i traumatolog Adrian Rymarczyk wyjaśnił, czym różni się skolioza od wad postawy. Lekarz powiedział także, jak rodzice mogą rozpoznać chorobę u swoich dzieci.

Przegląd prasy Marka Lehnerta

W studiu „Dzień Dobry TVN” Marek Lehnart sprawdził, o czym pisały gazety.

Transport na minuty

Wspólne korzystanie ze środków transportu to nie tylko moda, to przyszłość poruszania się po mieście. W zależności od upodobań i potrzeb można wybrać skuter, hulajnogę czy auto na minuty. Bohaterowie reportażu wzięli udział w teście i sprawdzili, który sposób podróżowania jest najtańszy, a który najszybszy. Zdradzili także przed kamerami, dlaczego decydują się wypożyczać pojazdy.