Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Landsurfing to nic innego, jak surfowanie po betonie. Ta nowa dyscyplina sportowa zdobywa coraz więcej zwolenników, także w Polsce. Fale oceanu nie są nam potrzebne, by poczuć wiatr i płynąć. Tomasz Michalski sam postanowił skonstruować w garażu deski, na których można poczuć się, jak w słonecznej Kalifornii. W dzisiejszym programie pokazał, jak surfuje po mieście. - Chciałem stworzyć coś własnego, na początku były rysunki, projekty. Po pierwszym wycięciu stwierdziłem, że to jest to. Dla przechodzących obok pieszych to była abstrakcja - wyznał miejski surfer. Jaką jeszcze ma pasje?

Sztuka ożywiania obrazów

Ich pierwszy spektakl był formą eksperymentu. Grupa artystów postanowiła połączyć performance malarstwa na ciele z muzyką i tańcem. Ogromne zainteresowanie nową formą sztuki doprowadziło do stworzenia pierwszego w Polsce zespołu tańca wykorzystującego w spektaklach bodypainting. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Art Color Ballet przygotowywał swój pokaz żywego obrazu. Jak wykonywany jest makijaż ciała profesjonalnych tancerzy? O czym są ich przedstawienia?

Szydełkowe dzieła sztuki

Barbara Cały tworzy niesamowite kreacje metodą szydełkową. Jej pasja zaczęła się już w dzieciństwie. - W wieku 5 lat próbowałam coś tworzyć, natomiast później gdy zostałam mamą robiłam swetry dla swoich synów. Suknie zaczęłam projektować dopiero, gdy zgłosiła się do mnie dziewczyna, która wymarzyła sobie suknie ślubną. Od tego momentu zrozumiałam, że muszę robić - powiedziała Barbara. Dziś kreacje projektantki zyskały ogromną popularność i towarzyszyły wybiegom na całym świecie. Jakie niestandardowe rozwiązania wykorzystuje twórczyni?

Dopasowane stylizacje dla mam i córek

W dzisiejszym modowym studiu ubieraliśmy wyjątkowe duety, czyli mamy i ich córki. O tym, jak odpowiednio dobrać pasującą do siebie stylizację odpowiedziała Paulina Mikulska. - To bardzo fajny sposób, aby się wyróżnić, ale też zbliżyć do siebie i spędzić wspólny czas - wyznała stylistka. Jeszcze parę lat temu była moda, aby zakładać dokładnie ten sam strój. Dziś gwiazdy ze swoimi dziećmi chętniej stawiają na identyczne połączenie wzorów lub kolorów w stylizacjach. Jakie letnie hity zaproponowała projektantka? Jak zarazić dzieci poczuciem dobrego stylu?

Z wizytą w królestwie żubra

Żubr to jeden z najstarszych gatunków zwierząt żyjących na ziemi. Bezmyślność człowieka w postaci masowych polowań doprowadziła na początku XX wieku do niemalże całkowitego wyginięcia tych majestatycznych zwierząt. Obecnie w Polsce żubry objęte są ścisłą ochroną. W dzisiejszym programie Agata Zjawińska wybrała się do Dzikiej Zagrody w Jabłonowie, która dba o odbudowę i powiększenie tego gatunku. To właśnie dzięki wiedzy i determinacji przyrodników wciąż możemy je obserwować. Na czym polega praca opiekuna żubrów? Jak trafiły do tej zagrody?

Płynie ogromny dom na wodzie… to muzeum Odry

Kamil Zaremba to pomysłodawca pływającego po Odrze muzeum, który zajmuje się przede wszystkim ochroną i konserwacją zabytkowych jednostek pływających po rzece. Dziś właściciela wodnego domu odwiedził we Wrocławiu Piotr Wojtasik. Co tam robili? W jaki sposób fundacja Kamila edukuje najmłodszych?