Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Aleksandra Borcz, Szymon Dąbrowski i Piotr Zemła to albinosi. W „Dzień Dobry TVN” opowiedzieli o tym, jak postrzegają ich inni ludzie. Z jakimi komentarzami spotykali się w szkole? – Dziecko białe to świetny materiał, żeby sobie z niego kpić – powiedział Zemła. Z czym muszą się mierzyć w codziennym życiu? – W lecie musimy uważać na słońce, stosować kremy z wysokimi filtrami, jest też problem z oczami, musimy na nie uważać – zaznaczyła Borcz. – Ludzie porównują mnie najczęściej do dziewczyny z serialu „Gra o tron”, a dzieci do Elzy z bajki „Kraina lodu" – zdradziła.

Jak żyje się z albinizmem?

Czym jest albinizm? - To choroba genetyczna, która polega na tym, że barwnik nie może się wytworzyć, brakuje enzymu, który wytwarza ten barwnik – wyjaśnił dermatolog Łukasz Preibisz. Wokalista i projektant wnętrz Piotr Zemła opowiedział, jak żyje z albinizmem.

Niezwykła ceramika do uprawy roślin

Alicja Patanowska opowiedziała o ceramice do uprawy roślin. – Plantacja powstała jako mój reaserch dotyczący śmieci – wyjaśniła. W jaki sposób wykorzystała szklanki i ceramikę?

Truskawkowe pole

Piotr Kucharski zdradził w kuchni programu przepisy na potrawy z truskawkami w roli głównej. Jak przygotować truskawkową tartę bez pieczenia? A jak zrobić grzanki z botwinką i truskawkami?

Stroje kąpielowe modelujące sylwetkę

Ewa Zakrzewska opowiedział o strojach kąpielowych, które modelują sylwetkę. – Można tak dobrać kostium kąpielowy, by zakamuflować to, czego nie chcemy pokazywać – zaznaczyła. Jakie stylizacje zaproponowała stylistka?