Dzień Dobry TVN

sezon 19

Dzień Dobry TVN

W czasach koronawirusa przemoc domowa jest coraz częstszym zjawiskiem. Jak radzą sobie osoby nią dotknięte? O pomocy ofiarom agresywnych członków rodziny opowiedziały Luis Alarcon Arias - prezes Stowarzyszenia „Niebieska Linia” i specjalistka w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich Agata Szypulska.

Rafał Collins o swoim trudnym dzieciństwie

Życie rodzinne na małej przestrzeni często sprawia, że konflikty eskalują, a przemoc domowa wzrasta. Statystyki potwierdzają, że tak dzieje się również w dobie pandemii. Z prowadzącymi „Dzień Dobry TVN” ten temat porozmawiał Rafał Collins - uczestnik „Ameryka Express”, który wraz z bratem doświadczał przemocy domowej w dzieciństwie.

Diana Kautz i nauka jazdy konnej

W stadninie koni w Bolechówku Jarek Tylkowski opowiedział o czym należy pamiętać podczas pierwszej jazdy konnej. W jakim wieku dziecko może zacząć uczęszczać na lekcje?

Nunavut – kanadyjskie terytorium, w którym nie ma koronawirusa

Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji i trzy terytoria. Jednym z nich jest Nunavut na dalekiej północy, który ma powierzchnię niemal siedmiokrotnie większą od Polski. Do dziś nie stwierdzono tam żadnego przypadku koronawirusa. Takiej sytuacji sprzyja geograficzna izolacja i mała liczba mieszkańców. O tym wyjątkowym miejscu opowiedziała Grażyna Wilk-Scott - Polka mieszkająca w Kanadzie.