Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Polska od piętnastu lat należy do Unii Europejskiej, z czego większość obywateli jest zadowolona. Już niedługo odbywać się będą wybory do Europarlamentu, jednak badania pokazują, jak niewielki odsetek młodych ludzi postanawia głosować. Dlaczego tak się dzieje? W studiu „Dzień Dobry TVN” Pola Lis oraz Maciej Wróblewski starli się namówić tę część społeczeństwa do interesowania się polityką i czynnego udziału w debacie.  – To jest nasza przyszłość – mówiła organizatorka akcji #MŁODZIMUSTVOTE.

Dziś Światowy Dzień Pszczół

Dzisiaj pierwszy raz w historii obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pszczół, ogłoszony przez ONZ. Eksperci uważają, że jedna trzecia pożywienia, które spożywamy, zależy właśnie od tych malutkich robotnic. Bartek Jędrzejak spotkał się z Michałem Teresińskim, który opowiedział o ich hodowli w miastach. Prezenter przedstawił również prognozę pogody na najbliższe dni.

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna to zmora wielu rodziców. To schorzenie występuje podczas podróży różnymi środkami transportu i dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak sobie z nią radzić?  W studiu „Dzień Dobry TVN” Łukasz Durajski wyjaśnił, co możemy zrobić, gdy nasz maluch źle znosi jazdę samochodem. – Zwrócić uwagę na jedzenie, bo ani przejedzenie, ani jeżdżenie na głodniaka nie sprawi, że poczujemy się lepiej- wytłumaczył pediatra.