Dzień Dobry TVN

sezon 1

Dzień Dobry TVN

Turystyka medyczna w Polsce

Dlaczego pacjenci z zagranicy przyjeżdżają, aby korzystać z usług polskich lekarzy? – Jestem w Polsce już drugi raz. W moim mieście te same operacje są dwa razy droższe niż tutaj – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Pen Meadow Jones, pacjentka z Wielkiej Bretanii. Jakie zabiegi najczęściej wybierają? Philip Pasler z Karkonoskiego Centrum Medycznego wyjaśnił, jaka jest idea turystyki medycznej.

Polska hitem turystyki medycznej?

Chirurg plastyczny i lekarz medycyny estetycznej dr Janusz Gresse Łyko oraz dziennikarz Mateusz Walczak rozmawiali na temat tego, co przyciąga obcokrajowców na zabiegi medyczne do Polski.

Łosoś z kruszonką? Będzie pysznie!

Jak przygotować łososia z kruszonką? Przepis i wykonanie krok po kroku w „Dzień Dobry TVN”.

Kawusia i ciasteczko

Piotr Kucharski przygotował w kuchni programu słodkości do kawy. Jaki jest przepis na kawowe biszkopty z kremem mascarpone?

Sentinel Północny – mieszkańcy wyspy zabili turystę

Młody Amerykanin chciał nawrócić na chrześcijaństwo plemię mieszkające na wyspie Sentinel Północny. Niestety zakończyło się to dla niego tragicznie. Mężczyzna został zabity. Co wiadomo o mieszkańcach tej wyspy? Jakie jeszcze są miejsca na świecie, gdzie plemiona nie chcą mieć do czynienia z cywilizacją? Powiedział o tym Mateusz Waligóra. – Zarówno mieszkańcy Sentinelu jak i Amazonii czy Papui to są społeczności, które zdają sobie sprawę z istnienia naszej cywilizacji i wcale nie mają ochoty, żeby się z nami kontaktować – podkreślił podróżnik.

Jak przygotować się na święta i nie zwariować?

Ekspert ds. zachowań społecznych kobiet Katarzyna Pawlikowska, malarka i dziennikarka Katarzyna Lengren oraz aktorki Paulina Holtz i Sylwia Gliwa rozmawiały na temat tego, jak nie zwariować podczas przygotowań do świąt. – Dorosłe kobiety mają głębokie poczucie tego, że muszą uszczęśliwić całą rodzinę – powiedziała Pawlikowska.