Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Bogaty biznesmen wynajmuje słynną Panią reżyser, aby pomogła mu nakręcić przebojowy film. Ta zatrudnia cenionego aktora i legendę teatru. Jest tylko jeden problem - Panowie się szczerze nienawidzą. Takie wyzwanie stanęło przed Penelope Cruz, Antonio Banderasem i Oscarem Martinezem. W dzisiejszym programie porozmawiała z nimi Anna Tatarska. Jakich ciekawostek z planu filmowego się dowiedziała? Czy według aktorów istnieje temat z którego sztuka nigdy nie powinna się śmiać?

Jutro finał sezonu „MasterChef Junior”

Dziś w kuchni „Dzień Dobry TVN” finaliści siódmej edycji „MasterChef Junior” zaprezentowali swoje ulubione potrawy. Czuwał nad nimi prowadzący program kulinarny, Michel Moran. Jakie dania przygotowali? Jak zrobić ciasto czekoladowe z wiśniami i bitą śmietaną?

Amerykańska sekta

NXIVM miało być elitarną grupą wsparcia dla kobiet. Osoby, które do niej weszły, porównywały swoje członkostwo do udziału w zamkniętej, oscarowej imprezie. Działalności organizacji przyjrzała się dziennikarka Sarah Berman, z którą miała okazję porozmawiać Anna Kalczyńska. Dlaczego kobiety chciały należeć do tej grupy? - Dołączały bo ekscytowała je możliwość rozmowy z innymi członkami. W trakcie zajęć założyciel sekt Keith Raniere prosił, aby zapisać na kartce swój największy sekret. Wyglądało to na niewinne ćwiczenie podnoszące Twoje zdolności, ale „nexum” wykorzystywało je - zdradziła Sarah. Do czego były zmuszane członkinie klubu? Na ile lat został skazany Keith Raniere?

W sidłach sekty

Problem sekt w Polsce jest niezwykle złożony przede wszystkim dlatego, że w naszym ustawodawstwie samo pojęcie „sekta” nie funkcjonuje. O tym, jak działają te zgrupowania w naszym kraju opowiedziała dziś dr Agnieszka Bukowska, socjolog. - Trzeba być ostrożnym, z kim zawieramy znajomości, kto nam coś mówi, obiecuje - przestrzegała specjalistka. Dodała, że nie ma możliwości, aby wymienić ilość tych grup i zaszeregować, która z nich jest sektą, a która nie. Zaciąganie do grup odbywa się często na bazie zagadnień oraz tematów związanych z parapsychologią oraz rozwojem osobistym. Kiedy powinna zapalić nam się ostrzegająca „czerwona lampka”?