Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Dzieci, które nie chcą jeść warzyw i owoców to nie lada wyzwanie dla rodziców. Nakłonienia malucha może być trudne, ale nie jest to niemożliwe. O tym, jak przekonać niejadka do zdrowych rozwiązań wytłumaczyła w dzisiejszym programie Julia Malejczyk. Edukatorka kulinarna zaproponowała tęczę na talerzu. - Patrzymy na to, co jemy i albo nas to zachęci, albo dzieci wycofa nawet nie próbując. Więc im bardziej jest to apetyczne, kolorowe, tym łatwiej jest nam to spróbować - powiedziała Julia. Jaki jest przepis na pieczoną sałatkę? Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Kasza czy ziemniaki?

Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Katarzyna Bosacka udzieliła odpowiedzi na nurtujące pytanie. Wielu Polaków przyrządzając obiad nie wie na co się zdecydować. Kasza czy ziemniaki? Co lepiej wybrać? - Kasza gryczana ma bardzo dużo błonnika, białka i składników mineralnych. Natomiast kaszę jaglaną poleca się, gdy jesteśmy chorzy, ponieważ wymiata z nas wszystkie wirusy. Dietetycy mówią twarde jedzenie, twarde ciało, miękkie jedzenie, miękkie ciało - wyznała prowadząca program „MądrzeJEMY”. Jak ziemniaki dotarły do Polski? Jakie mają wartości odżywcze?

Pogoda na dziś

Dorota Gardias wybrała się na Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie już dziś wypełni go 50 tysięcy fanów ligi żużlowej. Prezenterka zdradziła, że widzów czekają ogromne emocje. Korzystając z okazji przedstawiła prognozę na dziś. Jakie temperatury nas czekają?

Jutro finał sezonu „MasterChef Junior”

Już jutro finał 7. edycji „MasterChef Junior”. O tytuł najlepszego kucharza zawalczą Ewa, Helena i Wiktoria. Z tej okazji w kuchni„ Dzień Dobry TVN” zdradziliśmy przepisy na potrawy przygotowane przez finalistki programu. Co przygotowały? Jaki mają sposób na szakszukę z proziakami i masełkiem czosnkowym?