Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Co chcą nam powiedzieć niemowlęta? Polscy naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego postanowili to zbadać. – Sprawdzamy jak rozwija się mózg dziecka, jak rozwijają się poszczególne funkcje i jak to się zmienia w pierwszym roku życia dziecka – powiedziała koordynator pracowni BABYLab Uniwersytetu Warszawskiego  Anna Malinowska-Korczak. Jak wygląda takie badanie?

Kangurowanie, czyli „skóra do skóry”

Położna Joanna Kiełbasińska wyjaśniła w „Dzień Dobry TVN”, czym jest kangurowanie. Jak ważny jest bliski kontakt rodzica z niemowlakiem? – Dziecku pozwala bardzo szybko zaadoptować się do naszego świata, reguluje temperaturę ciała, reguluje poziom glikemii, uspokaja dziecko – powiedziała. – Mamie też daje poczucie bezpieczeństwa, nawet mamy mniejszy stres okołoporodowy i  mniejszą ilość depresji – dodała.

Pogoda na dziś

Z okazji Światowego Dnia Kangurowania Dorota Gardias odwiedziła Kolonię Poczesną, gdzie znajduje się m.in. hodowla kangurów.

Nowa odsłona muzycznej działalności Roberta Chojnackiego

Muzycy Robert Chojnacki i Paweł Tymiński opowiedzieli o reedycji albumu „Sax & Sex”. Tymiński na nowym wydaniu płyty zastąpił Andrzeja Piasecznego. Która z piosenek jest najbliższa dla niego?

Plastyczne oblicza Andrzeja Wajdy

Dziennikarka Kinga Burzyńska wybrała się na inaugurację Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie zostały zaprezentowane dzieła plastyczne reżysera. – Podziwiałem Andrzeja zanim zacząłem z nim pracować – powiedział Allan Starski, scenograf. – Rysował szkice ludzi, którzy go otaczali – dodał. – To są niesłychanie plastyczne dzieła – zaznaczył rysownik Henryk Sawka.