Dzień Dobry TVN

sezon 3

Dzień Dobry TVN

Smutek i żałoba po śmierci prezydenta Adamowicza

Gdy niedzielnej nocy gdańszczanie zebrali się, by z prezydentem miasta Pawłem Adamowiczem wysłać "Światełko do nieba", nie przypuszczali, że następnego dnia będą musieli go pożegnać. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w niedzielę wieczorem podczas finału WOŚP w Gdańsku. Co wiadomo o tym zdarzeniu? Jak gdańszczanie wspominają ukochanego prezydenta? – Podwójnie odczuwam to nieszczęście – wyjaśnił Lech Wałęsa. – Zawsze miał dobre słowo dla ludzi – dodał mieszkaniec Gdańska.

Relacja kierownika sceny z dramatycznych wydarzeń

Kierownik sceny Adam Ilszczyn był pierwszą osobą, która udzieliła pomocy prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi tuż po ataku. – Wyglądał jakby cukier mu spadł, jakby mdlał – wyjaśnił. – Ja tamowałem wypływ krwi, a sanitariuszka masowała serce – wspominał. Jak z jego perspektywy wyglądała ta akcja ratunkowa? – Rany wyglądały na bardziej cięte niż kłute – dodał.

Atak na prezydenta Gdańska. Co wiadomo w tej sprawie?

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk opowiedziała, gdzie przebywa zabójca prezydenta Gdańska i jaka kara mu grozi. – Motywy działania sprawcy zasługują na szczególne potępienie – wyjaśniła. Kolega Pawła Adamowicza Adam Korol opowiedział również o ich wspólnej przyjaźni. Jak go wspomina?

Do czego prowadzi mowa nienawiści?

W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku podczas finału WOŚP i nienawiścią w sieci, Jerzy Owsiak zdecydował się zrezygnować z funkcji szefa WOŚP. Jak możemy przerwać spiralę mowy nienawiści? W studiu "Dzień Dobry TVN" o tym zjawisku opowiedział socjolog i politolog prof. Rafał Pankowski. – Bardzo trudno jest dziś być optymistą – wyjaśnił.