Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Klimatyczny domek działkowy to marzenie wielu osób, które pragną mieć własną przestrzeń do spokojnego spędzania wolnego czasu. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” ekspert branży nieruchomości i budownictwa wyjaśnił, jaki rodzaj domu ogrodowego wybrać na swoją działkę. Skąd ich nagła popularność? - Cena czyni cuda i tak jest w przypadku domków holenderskich, które trochę przypominają unowocześnione wagony kolejowe. Mają toaletę, kuchnię, sypialnie, można po prostu się tam wprowadzać i mieszkać - powiedział Marcin Jańczuk. Na czym polegają domy modułowe? Czy warto wybrać mobilny obiekt?

„Perma kur tura”, czyli gospodarstwo Ani i Kermita

„Perma kur tura” opiera się na trzech zasadach - dbałość o ziemię, dbałość o ludzi i dzielenie się nadmiarem. Choć Kermit wiele lat pracował w korporacji czuł, że to nie jest jego styl. Dlatego postanowił wszystko rzucić i spełniać się jako właściciel gospodarstwa permakulturowego. - Nasza permakultura to projektowanie, obserwowanie natury i całych systemów - wyznał Michał „Kermit” Kowalski. Zdradził, że jego zainteresowanie starymi przedmiotami wzięło się z przesytu nowością, która jest mało zaskakująca i ulotna. Jakie warsztaty prowadzi Michał? Na czym polega „Food forest”?

Miodowe lato w skansenie

Diana Kautz wybrała się do Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, gdzie znajduje się około 250 uli, a najstarsze z nich liczą 600 lat. Jakie jeszcze przyrodnicze ciekawostki przedstawiła? Jak możemy pomóc pszczołom? Przy okazji Diana opowiedziała, jakie zmiany czekają nas w pogodzie.

O kurczę, już wiosna

W kuchni Andrzeja Polana zagościły dziś dania z drobiu. Kucharz podzielił się swoimi autorskimi przepisami na faszerowanego niczym gołąbki kurczaka. Jak go przygotować? Co jeszcze zaproponował w dzisiejszym programie?