Dzień Dobry TVN

sezon 7

Dzień Dobry TVN

Dla wielu osób zestawienie tęczy i symboli religijnych jest oburzające. Dr hab. Aleksandra Sulikowska-Bełczowska wyjaśniła, co symbolizuje tęcza. Skąd się wywodzi? – Jest symbolem, który pojawia się w Starym Testamencie i z niego się właściwie bierze – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” historyk sztuki. – Później pojawia się jeszcze w Apokalipsie – dodała. Czy dorysowywanie tęczy w obrazie Matki Boskiej to profanacja?

Christie Watson oddaje głos pielęgniarkom

Christie Watson przez dwadzieścia lat pracowała jako dyplomowana pielęgniarka dziecięca. Dziennikarka Anna Senkara spotkała się z nią w Royal College of Nursing, czyli w siedzibie największego zrzeszenia pielęgniarek w Wielkiej Brytanii. – Pielęgniarki i położne z całego kraju mogą tutaj liczyć na edukację i pomoc prawną – dodała. Jak zawód pielęgniarki zmienił się na przestrzeni lat? – Zawód tak bardzo się nie zmienił, ale pacjenci zmienili się bardzo – zaznaczyła. Co opisała w swojej książce?

Serwis informacyjny

Dagmara Kaczmarek-Szałkow przybliżyła wydarzenia z kraju.

Areta Szpura i jej misja naprawy świata

Areta Szpura opowiedziała o tym, jak z założycielki marki odzieżowej stała się aktywistką walczącą o naprawę świata. - Jednym z przerażających faktów, które przeczytałam to jest to, że produkcja jednej pary dżinsów pobiera 10 tysięcy litrów wody – powiedziała. Gdzie pozbyć się niepotrzebnych ubrań? Z jakim odzewem spotkała się jej akcja antysłomkowa? – Kilkaset miejsc w Polsce ograniczyło swoje zużycie plastiku – wyjaśniła. – Nasze codzienne wybory powodują zmianę calych systemów i to pokazuje jaką mamy moc jako konsumenci – zaznaczyła.

Naukowcy z Gdańska chcą kupić las tropikalny

Skąd pomysł polskich naukowców z Gdańska na kupno lasów tropikalnych? Opowiedzieli o tym botanik Marta Kolanowska i zoolog Mateusz Ciechanowski. – Jednym z celów jest stworzenie tam polskiej stacji badawczej – powiedział Ciechanowski.